Paweł Be - 23 okrągła ROCZNICA
PIEPRZONEGO JUBILATA
METALMEX 13. listopada 2014 roku
inne fotki
 wystawa: 13. listopada 2014. Metalmex   (autorka zdjęć - Viola Kowalczyk)

 Kolejna po Burgkirchen, Berlinie, Kopaninie i Wągrowcu wystawa plakatów Pawła Be już przechodzi do historii. Ci, którzy nie byli niech żałują!.

 Kurator wystawy Violetta Kowalczyk (oby żyła wiecznie) zapewniła nie tylko niebagatelną oprawę, ale również wygłosiła tak wiele ciepłych słów pod adresem Jubilata, że gdyby choc jedna dziesiąta była zasłużona, miałby on prawo aby odbiła mu palma w sensie intelektualnym.

Jeremi Przybora mawiał, że najwspanialsze są nagrody niezasłużone, bo obdarowany nie spodziewa się ich i tym większa jest jego radość.

Violu - dziękuję.

 Zaproszeni Goście zapewnili tak wysoki poziom imprezy, że Jubilat był własciwie niepotrzebny. Postawił on zaledwie kropke na "i", wygłaszając okolicznościowe przemówienia a PT. Goście przekonujaco udawali zainteresowanie.

 Anonimowy uczestnik, którego zapytaliśmy: - "Zbyszku, co się Tobie najbardziej podobało na wystawie?" - odpowiedział, że pani Mirosława, bo uśmiecha się z niewysłowionym wdziękiem i to, że nie było sushi, bo nie lubi.

 Paweł Be zakończył okolicznościowe marudzenie zanim ostatni słuchacz zasnął z nudów, co nieczęsto się zdarza. Drętwą sytuację ożywił Kabaret Krzesełko, który dał takiego czadu, że oklaskom nie było końca, a jeden zaledwie bis na zakończenie to jakies tragiczne nieporozumienie. Krzesełko pozwoliło Uczestnikom poczuć, co oznacza słowo "niedosyt". Poprawcie się!

Krzesełko udowodniło, ze świetnie posługuje się inteligentnym dowcipem sytuacyjnym, że potrafi wysupłać z niby oczywistej rzeczywistości to, co śmieszne i zabawne. Rzadko na scenach kabaretowych spotykamy tak wysublimowany dowcip. Gratulacje!!!

Reasumując - kto nie był, ten TRĄBA!.

Tu jest szersza informacja na temat plakatów.


← więcej.  ♣